Trenčín cestuje do Podbrezové, v Skalici hrají nováčci

BRATISLAVA. Kompletním druhým kolem pokračuje od pátku do neděle fotbalová Fortuna liga. Mistr z Trenčína se po vydařeném vystoupení v odvetě 2. předkola LM v Bukurešti představí na hřišti Podbrezové.

Pro Podbrezová to bude v sobotu ligová OUVERTURE. Její zápas prvního kola proti MŠK Žilina přeložila ULK na 18. srpna pro zdravotní problémy v týmu hostí.

Žiliny mají ještě ve čtvrtek povinnosti v Evropské lize v odvetě proti Dacii Kišiněv. V neděli už v lize přivítají Vion Zlaté Moravce. Mistr si bude chtít napravit chuť po vypadnutí v 2. předkole Ligy mistrů.

Zajímavý derby souboj s dobrou diváckou kulisou se rýsuje v Dunajské Stredě.V neděli tam zavítá Spartak Trnava – možná už is brankářskou posilou Ľuboš Kamenár.

“Snažíme se vše vyřešit tak, aby mohl chytat už v neděli v ligovém zápase na půdě Dunajské Stredy,” říkal pro klubový web generální manažer Viktor Blažek ještě před čtvrteční odvetou v EL proti Linfield.

“Velmi se už těším na nedělní derby s Trnavou. Doufám, že se stadion opět zaplní a na tribunách bude vládnout správná fotbalová atmosféra. Naším úkolem bude tuto atmosféru přenést na trávník. Vtom případě to bude dobrý zápas, “řekl trenér DAC Tomislav Marič.

V Skalici se chystají na domácí ligovou premiéru v souboji s dalším nováčkem z Michalovců.

Bratislavský Slovan vykročil do nové sezóny tříbodových.Ve druhém kole přivítá v neděli Spartak Myjava po návratu ze čtvrteční odvety 2. předkola Evropské ligy na půdě UCD Dublin.

Páteční predohrávke pořídí FK Senica a MFK Ružomberok. Oba týmy vyšly v prvním kole naprázdno. “Věříme si. Možná jsme se tak neposílily jako ostatní, ale máme svou sílu,” říkal pro web Senice 18-letý Jakub Čunta.

“Máme na to, abychom porazili na domácí trávě každého jednoho soupeře. V pátek proti Ružomberku se o to pokusíme poprvé. Věřím, že se nám to podaří,” dodal. Fortuna liga 2015/2016 – program 2. kola

FK Senica – MFK Ružomberok (Michlian – Benko, Ádám)

ŽP Sport Podbrezová – AS Trenčín (Očenáš – Slyško, Roszbeck)

MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce (A.Somoláni – Vorel, Tomčík)

MŠK Žilina – Vion Zlaté Moravce (P. Hrčka – Boll, Jenč)

Slovan Bratislava – Spartak Myjava (Vnuk – Brendza, Kováč)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – Spartak Trnava (Smolák – Hancko, Pozor)