Slovenky odstartovaly přípravu na baráž se Srbka

BRATISLAVA. Slovenské tenistky v pondělí odstartovali společnou přípravu na barážových setkání o účast ve světové skupině Poháru federace proti Srbsku (16.-17. Dubna v bratislavském NTC). Jako první si antuku na centri v Sibamac aréně vyzkoušela Magdaléna Rybáriková, po ní se dostali na dvorec Dominika Cibulková s Janou Cepelova.

Odpoledne se do přípravy měla zapojit i Hantuchová, která uplynulý týden startovala na turnaji v americkém Charlestonu. Slovenky po prvním tréninku

“Náš tým je už v kompletním složení. Magda s domky a Janko už mají za sebou první trénink, Daniela se do přípravy zapojí odpoledne,” informovala šéfka slovenského fedcupového týmu Henrieta Nagyová.O 12.30 měli hráčky společný oběd za účasti kapitána týmu Matěje Liptáka.

Ve fedcupovej historii půjde o třetí vzájemný zápas mezi Slovenskou a Srbskem. Loni v dubnu si Slovenky po vítězství 3: 2 na antuce v bělehradské Aréně vybojovali postup mezi nejlepší světovou osmičku. Hrdinkou zápasu byla Hantuchová, která vyhrála obě dvouhry a ve čtyřhře přidala po boku Rybarikova rozhodující třetí bod.

Slovenské družstvo uspělo iv úvodním duelu v červenci 2007 – v baráži o účast v II. světové skupině v košické Steel Aréně triumfovalo 4: 1.Srbka přijdou ve středu

Srbské bývalé jednotky světového žebříčku WTA tenistek Jelena Jankovičová a Ana Ivanovičová přijedou do Bratislavy na víkendové setkání se Slovenkami o světovou skupinu Poháru federace 2012 ve středu. Informaci přinesl sportski žurnál.

Ivanovičová minulý týden pro potřebu oddechu vynechala turnaj v Marbelle.Jankovičová se dostala do semifinále na zelené antuce v Charlestonu.

Velitel hostiek Dejan Vraneš a Bojana Jovanovski se přesouvají autem v pondělí. “Dali jsme pozemní dopravě přednost před vzdušnou, protože vzdálenost není velká a let do Vídně by pro mezipřistání zabral dost času,” řekl Vraneš.

Svěřenkyně někdejšího kapitána fedcupovej reprezentace SR Mojmíra Mihala Aleksandra Kruničová se připojí o něco později pro studijní povinnosti. Ve výpravě je i Tamara Čurovičová, která nefiguruje v předběžné nominaci. Hraje se na antuce v Sibamac aréně NTC.

Jankovičovou, momentálně 8.v renkingu, příliš nedeprimuje prohra s Danko Caroline Wozniacki mezi nejlepšími čtyřmi na Family Circle Cupu. “Takový je sport. Musím nadále usilovně trénovat. Naštěstí, zdraví mě poslouchá, takže mohu pokračovat v práci na progresu,” cituje Jankovičovou portál Novosti.