Potupena Barcelona: Bilbao ji v zápase o Superpohár zdolalo 4: 0

Rozhodčí: Gonzalez, ŽK: Eraso, Etxebarria, Etxeita, Susaeta, Gurpegi, San Jose – Pedro, Alves, Mascherano, Iniesta.

BILBAO. Fotbalisté Athletica Bilbao jsou blízko k zisku španělského Superpoháru. V pátečním úvodním duelu o něj překvapivě jasně zdolali FC Barcelona na domácím trávníku 4: 0.

Hattrickem se blýskl domácí kanonýr Aritz Aduriz. Odveta je na programu již v pondělí na půdě úřadujícího španělského šampiona.

Pro oba týmy to byl první ze tří vzájemných zápasů, které měly na programu v nejbližším období. Kromě superpohárovej odvety se setkají iv neděli 23. srpna v rámci 1.kola Primera Division.

Suverénním vítězstvím nad úřadujícím vítězem Ligy mistrů, Španělského poháru, nejvyšší domácí soutěže i evropského Superpoháru poslal Athletic Bilbao výstrahu MŠK Žilina, se kterým se setká v 3. předkole Evropské ligy. Ve čtvrtek 20. srpna je na programu první zápas v Žilině, o týden později se hraje v Bilbau. Průběh zápasu:

Čerstvý vítěz evropského Superpoháru z Barcelony sice začal aktivněji, na míči dominoval a kombinoval ucelenější, ale opět doplatil na trhliny v zadních řadách.

nepodrží ho ani brankář Ter Stegen, jehož chybnou rozehrávku v 11. minutě Aduriz ještě nepotrestal, ale o dvě minuty se už Baskové dostali do vedení.Brankář Barcy vyběhl vysoko před šestnáctku, zahrál míč hlavou směrem do hřiště, ale ta spadla přímo na kopačku San Joseho, jehož dalekonosný pokus z poloviny hřiště skončil překvapivě v síti – 1: 0.

Po změně stran měla Barcelona dvě skvělé možnosti. Nejdříve Pedro trefil do břevna a následně neproměnil tutovka ani Messi.

V 53. minutě přišel trest, když Oscarů centr zleva poslal hlavou do sítě Aduriz. Tentýž hráč potrestal obrovské zmatky v defenzivě hosty i o deset minut později a v 68. minutě jejich zaklincoval i svým třetím gólem z penalty. Katalánci se sice do konce utkání snažili o skresanie manka, ale bránu Bilbaa nedobyli ani jednou. Hlas po zápase / zdroj: Reuters /: